| Maria209 a întrebat:

Hei salut, aş vrea să vă întreb ce mâncăruri (uşor de pregătit) aş putea să-mi pregătesc singură, deoarece am 14 ani şi după şcoală trebuie să-mi pregătesc ceva, dar părinţii sunt la servici şi rar gătesc, de obicei ei mănâncă acolo.Eu însă sunt pentru mâncarea normală gen (nu pot să mănânc doar fidea sau ochiuri). Ceva idei?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Legume la punga cu o bucata de file de peste sau pui/vita.
Tigaie picanta.
Salata cu ton.
Paste cu ton sau ce iti place tie.
Orez cu lapte.
Piure cu ce vrei tu.
Cartofi cu pui la cuptor - asta e mega simplu plus nu stai sa pazesti aragazu.
Fasole verde la tigaie cu usturoi.
Sandvis cu bacon si ou.
Pilaf cu legume si carne -ai 3 zile din el.
Chiftelute la cuptor.
Ia-ti carnita de vreo 3 tipuri - gasesti si asa vita de ex la maxim 200g, sau 3-4 bucati de peste de care iti place si congelezi si scoti de cu seara la decongelat ce ai pofta a doua zi.
Ce ti-am dat se face repejor si e simplu, uita te si la retete pe net.
Daca esti ciorbareasa de fel pune o pe mama ta sa te invete cum sa faci sau uita te pe net, a venit frigu e numai buna o ciorbitawinking

| Maria209 explică (pentru alina2k18):

După cum povestşti, m-i se face foame

1 răspuns: