| Andreea213 a întrebat:

Am aproape 11 ani si vreau sa fac bani. Nu vreau sa cer de la parinti sau sa fac treaba prin curte di ei sa ma plateasca pentru asta. M.as simti prost. Si stau la tara unde lumea nu plimba caini, pentru ca stau la lant. Deci, aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| iPaladinus a răspuns:

Daca ai un calculator, iti poti deschide un cont de Youtube si sa faci
gaming, aceasta rezultand intr-un final ca tu sa castigi bani prin MONETIZARE, pe care trebuie sa o activezi ca sa faci bani din Youtube. uite un tutorial aici:https://www.youtube.com/watch?v=UkIMDFzSSCc
Insa aceasta depinde si de calitatea continutului tau de Youtube.
Incearca sa vinzi obiectele de care nu ai nevoie Este foarte util.
Ajuta-i pe niste vecini si chiar niste neamuri cu cumparaturile si treburile gospodaresti. Cu siguranta ca te vor rasplati!
Apuca-te de invatat si roaga-i pe parinti sa iti faca o bursa de studiu sau merit(daca te incadrezi in medie, pentru cea de studiu ai nevoie sa ai media generala minim 9 si cea de merit 9.50)
Sper ca te-am ajutat

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Ce știi să faci? mai bine zis la ce te pricepi?

| Omis a răspuns:

Sunt curioasa de ce vrei asta? Ai doar 11 ani.

| Andreea213 explică (pentru Omis):

Vreau sa-mi iau un caine si sa fie doar al meu si trebuie sa strang bani pentru mancare. Nici pentru canine nu imi ajung.Am doar 480 l-ai si cainele costa 500 lei.

| Omis a răspuns (pentru Andreea213):

Sunt sigura ca parintii tai iti vor da banii necesari pentru ceea ce ai nevoie. La 11 ani ar trebui sa profiti de copilarie, peste ani imi vei da dreptate. :*

| Andreea213 explică (pentru Omis):

Dar nu vreau asta. Gasesc eu ce sa vand. Am o gramada de lucruri care pentru mine sunt neflositoare dar pentru altii utile.