| Mara14 a întrebat:

Am fost desteapta tare si am fumat in baie. Din nefericire mama a intrat imediat si a simtit mirosul. Am scos-o eu cumva dar nu cred ca mai pot mult. Ce sa fac sa maschez mirosul?

43 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii zici ca fumezi sau te lasi

| Mara14 explică (pentru suntserios):

Daca vreau sa ma omoare da. Nu vreau sa ma las pentru ca ma relaxeaza

| suntserios a răspuns (pentru Mara14):

Te relaxeaza de la stresul de a nu afla maica ta ca fumezi?

exista sport, exista natura pentru relexat. daca ti se pare atat de importanta fumatul atunci ii zici si maica tii ca fumezi si iti sustii cauza

| Mara14 explică (pentru suntserios):

Nu, ma relaxeaza de stresul examenelor, al scolii si a devenit o obisnuinta

| suntserios a răspuns (pentru Mara14):

Nu e o obisnuinta, e o dependinta ca orice drog. repet, daca e asa importanta pentru tine tigara inseamna ca ai motice sa iti sustii viciul in fata parintilor.

PS. Milioane de oameni au trecut prin scoala fara sa se apuce de fumat si au rezistat stresului

| Mara14 explică (pentru suntserios):

Stii cand devine dependenta? Cand o faci zilnic iar eu fumez undeva la 2-3 zile distanta. Am rezistat si 2 saptamani fara tigara deci nu e dependenta

| suntserios a răspuns (pentru Mara14):

Faptul ca nu stii ce sa mai faci ca sa fumezi inseamna ca esti dependenta.
Daca nici nu vrei sa auzi de "lasa te de fumat" este dependenta
Faptul ca 2 saptamani fara fumat le consideri o reusita inseamna ca esti dependenta.

| dannyel86 a răspuns:

Se spune ca batul de chibrit aprins acopera alte mirosuri. Fa o incercare.

| William a răspuns:

Te lasi de fumat.

| Mara14 explică (pentru William):

Nu vreau

| William a răspuns (pentru Mara14):

Iti place chiar atat de mult?

| Mara14 explică (pentru William):

Daa

| raMLesS a răspuns:

Aprinde vreo 5 beţe de chibrit pe rând, apoi aşteaptă juma' de minut, deschide geamu' ţine-l vreo 5 minute deschis, apoi dăi cu parfum prin baie.

| ascovit a răspuns:

Fie te lasi de fumat fie ii spui mamei tale adevarul. in ambele cazuri scapi de griji si nu mai e nevoie sa te ascunzi
simplu

| Mara14 explică (pentru ascovit):

Nu pot nici una.

| numainteresezideloc a răspuns (pentru ascovit):

Ca poate da foc la casa laughing

| vaporwave a răspuns:

Ai dus? Lasa putin apa pornita dupa ce-ai fumat, ar trebui sa mearga

| Mara14 explică (pentru vaporwave):

Azi era sa ma prind in timp ce faceam baie

| vaporwave a răspuns (pentru Mara14):

Fa-o altundeva, ce poate sa fie atat de greu?

| Mara14 explică (pentru vaporwave):

Nu ies din casa pentru asa ceva. Eu de abia ma duc la magazin pentru paine

| vaporwave a răspuns (pentru Mara14):

Atunci nu mai fuma

| Mara14 explică (pentru vaporwave):

Ar fi prea usor.

| vaporwave a răspuns (pentru Mara14):

Pai daca nici macar sa iesi 15 minute din casa pentru asta nu poti, inseamna ca fumatul nu reprezinta ceva atat de important pentru tine, nu? Daca raspunsul e "ba nu", atunci iesi afara 15 minute, ca nu e greu, si fumezi. Bafta

| Mara14 explică (pentru vaporwave):

Stau la etajul 4.Sa cobor si sa urc de 20 de ori e un chin

| vaporwave a răspuns (pentru Mara14):

Of, of
Ai de asemenea in jur de 90 de kg?

| Mara14 explică (pentru vaporwave):

Nu.

| Admunssen a răspuns:

Nu mai fuma!

| Mara14 explică (pentru Admunssen):

Nu se poate

| Admunssen a răspuns (pentru Mara14):

big grin

| Mara14 explică (pentru Admunssen):

?

| Admunssen a răspuns (pentru Mara14):

Lasa-te de fumat in baie!

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Ia o haina si fa vant cu ea asa prin baie sa se raspnadeasca inegal fumul, si da tare cu un odorizant, sau chiar deotorant putenic dar mai mult, chiar daca se face un aer de nu poti respira de la mirosul puternic dar placut dupa aia nu se va mai simtii asa de tare, daca nu ai aerisire in baie, lasa usa deschisa si tot va fi ok.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| Mara14 explică (pentru SimpleIsCool):

Am incercat.Am lasat usa deschisa si tot se simtea fumul atat in hol cat si in baie.

| SimpleIsCool a răspuns (pentru Mara14):

La mine a functionat de minune metodabig grin nu s-a simtit nimic.

| Ceva123 a răspuns:

Te relaxeaza fumatul? Otrava te va relaxa in pace intr-o zi!
Ia o carte citeste fa altceva care sa nu dauneze.
Apropo daca nu vrei iesi afara si fumeaza ce stai in baie.
Cati ani ai?

| Ceva123 a răspuns:

La 15 ani iti recomand sa citesti nu sa fumezi.

| Mara14 explică (pentru Ceva123):

Cred ca nu stii cum sunt acum elevii. Nu isi fac nici o tema, ajung acasa pe la 2 noaptea( asta daca se mai duc acasa), pe cand eu nici macar in vacante nu ies. Doar la meditatii, scoala si magazin atat. Deci nu cred ca mie trebuie sa imi ti teoria cu invatatul. Daca te-ai fi uitat pe cealalta intreb are a mea ai fi vazut ca nu sunt o proasta asa cum probabil ma consideri

| Ceva123 a răspuns:

Nu am zis sa inveti si proasta nu te consideri dar

| Ceva123 a răspuns:

Ai un viciu nasol si nu te poti abtine eu iti spun sa citesti in sensul sa.ti ocupi mintea de la chestia asta.

| AlexandraAlle08 a răspuns:

Lavanda sau menta ceva.

| sav66 a răspuns:

Daca nu ai geam la baie cam greu...incearca in balcon daca poti. sau ai putea sa incerci cu sprayuri din alea pentru baie.