| PublicName330 a întrebat:

Încărcătoarele de telefon cu fir subțire și lung câți volti pot atinge? Si vin cu a doua întrebare. De ce mi se laguieste tastatura de la telefon

Răspuns Câştigător
| ToANewUnderstanding a răspuns:

Depinde de sectiunea si de materialul conductor din fir.
In general incarcatoarele pentru smartphone-uri ajung pana la 9 volti insa au un amperaj mic pentru ca altfel s-ar topi firul.
Daca te uiti mai atent pe transformator (incarcator) este scris voltajul si amperajul maxim.

In legatura cu tastatura, depinde de mai multe lucruri. Poate fi de la ram daca ai un telfon mai vechi sau daca ai prea multe aplicatii instalate, sau poate fi virus.

1 răspuns:
| Glasshead a răspuns:

Maxim 5 volti si incearca sa dezinstalezi aplicatiile nefolositoare- folosesc din memoria ram. Funda?