| ioana3432B a întrebat:

Lucrez 4 zile 12 ore shiftul, apoi 4 zile liberă. Problema este că, eu în astea 4 zile am luat sandvisuri la mine, eu nu prea mănânc pâine, așa că am început să mă îngraș. Am spus, până aici și am început să gătesc doar că vin acasă la opt seara și mă trezesc la cinci. Îmi poate spune și mie cineva ce aș putea să gătesc cât să țină patru zile în frigider cât să iau la mine. Mancare pe care să o pot transporta.

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Pulpe la cuptor, iar ca garnituri cartofi cu salata de sfecla rosie sau muraturi.
Aripioare la cuptor cu orez si salata
salata orientala cu snitele
piept de pui cu fasole verde
chec/ briose aperitiv
sarmale
fasole boabe cu ciolan sau carnati
paste cu ton
Vezi ca exista casolete cu despartituri!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pui sau pește la grill cu ceva legume lângă; salată cu ce legume îți plac ție + carne, șuncă, pește; îți poți lua ce luai în sendviș dar într-o caserolă și atunci poți mânca ori cu mai puțină pâine ori deloc; salată de fructe; mâncare de mazăre sau fasole verde, spanac etc.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Răspunsul premiat e meniu pentru îngrășare. Ți s-au recomandat multe feluri de mâncare, dar prea puține, din răspunsurile primite, fac parte dintr-o dietă pentru slăbit.

Citez: "așa că am început să mă îngraș"

Și încă vei continua, dacă iei la pachet ce ți s-a spus in listă. happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conserve de peste, porumb, mamaliga, cascaval in cutie, paine neagra, orez, rosii, castraveti, salata de vinete sau vinete coapte dar aia se strica repede, fistic, arahide, chiftele, salate, crochete de cascaval prajite

| al0o0o0 a răspuns:

Descarca-ti aplicatia Tasty, acolo gasesti tot felul de retete si informatii despre ele.