| Alexia1208 a întrebat:

Hei TPU! Mâine doresc sa fac shaworma de casa. Am mai făcut de câteva ori, însă cu lipii din comerț. Carnea....am pus și eu ceva condimente găsite prin dulap (usturoi, boia etc.). Îmi puteți da va rog niște rețete de lipii de casa și rețete pentru carne? Și va rog sa comentați fără sa judecați cu vorbe gen mănâncă și tu o salata ca nu e sănătos etc. Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Nu te judec pentru ce mananci
te judec pentru ce intrebi
e "PREA GREU" sa dai pe google?!?
https://www.google.com/search?q=cum+sa+faci+shaorma
ffs
sau crezi ca noi stim mai bine decat google?!?

| Alexia1208 explică (pentru Zuzu1991):

Dacă găseam pe google ceva care sa ma mulțumească sigur nu căutam aici. Ma gândeam ca poate pe TPU sunt persoane care lucrează la fast food sau au făcut ei o combinație reușită de condimente. La fel mi s-a întâmplat și cu clătitele americane. Am căutat rețete și nu îmi erau pe plac și mi-a trimis o colega o rețeta pe care eu nu am găsit-o și aceea mi-a plăcut.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Alexia1208):

Nu inteleg deloc, lumineaza-ma si pe mine, ce anume ar trebui sa te multumeasca?!?
mergi la prima shaormerie, comanzi o shaorma si aia e reteta
ce iti trebuie mai mult decat carne, cartofi prajiti si diverse alte chestii pe care ti le alegi singur?!?

mi-ai dat peste nas, acum chiar nu o sa te las... CE iti trebuie mai mult?!?

| Alexia1208 explică (pentru Zuzu1991):

Vreau sa fac shaworma acasă. ACASĂ
Vreau un amestec de condimente ca sa condimentez carnea. Pe internet nu am găsit un amestec care sa îmi placa și ma gândeam ca poate aici pe TPU sunt oameni care lucrează la fast food și știu sa îmi spună ce condimente pun pe carne înainte sa o pună la prăjit. Ce nu înțelegi?

| romeo78 a răspuns:

Șapte ani de acasă nu îi vei găsi sub niște pseudonime și poze avatar.
Lipia de casă nu se face cu drojdie în primul rând.
Trebuie doar 3 ingrediente de folosit: apă, sare și făină.
Aluatul nu trebuie să fie ferm, ușor elastic. Trebuie folosită o tigaie de clătite, unsă puțin ca la clătite.
Nu am făcut așa ceva în casă, dar am lucrat în o brutărie.
Referitor la carne, condimente.
Există plicuri cu amestecuri de condimente pentru fiecare carne.
Cumpără acele plicuri și studiază ce conțin fiecare.
Apoi găsești condimente comune și specifice fiecărei tip de carne în parte.
Le cumperi separat și încerci să le amesteci.
Gătitul nu este o știință exactă, ci o necunoscută.
Cantitățile sunt orientative, niciodată nu respecți o rețetă, mai ales în cazul unui aluat. Aluatul îl simți, prin experiență, aluatul spune singur când este gata.
Iar, condimentele, le folosești în funcție de cum le suporți.

| kaTTsu a răspuns:

Livrati si la domiciliu?

| Alexia1208 explică (pentru kaTTsu):

Dacă găsesc un amestec bun de condimente, livrez cu cel mai mare drag laughing