| Alexia1208 a întrebat:

Hei TPU! Vreau sa fac un sufleu de ciocolata dar nu am boluri ramekin. Cu ce le pot înlocui?

8 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Poti folosi si forme de briose, dar daca sunt mai mici decat bolul pentru sufleu, va trebui sa le tii mai putin in cuptor. Am vazut la supermarket-uri si forme pentru sufleu din folie de aluminiu (de unica folosita), poate gasesti din acelea.

| wildthing a răspuns:

Nu stiu ce-i ala un bol ramekin, dar nu poti sa pui astfel de intrebari pe aici! happy Acum eu ce ma fac? Vreau sufleu de ciocolata! laughing

| Alexia1208 explică (pentru wildthing):

laughing
Este un bol special pentru sufleu

| wildthing a răspuns (pentru Alexia1208):

Cautasem pe Google oricum, pentru ca am fost curios. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Găsăști tu o strachină în dulap. laughing
Sau nah, un castronel de sticlă poate, ca să fie mai elegant...

| Țoglă a răspuns:

Le găsești în orice Profi.

| Alexia1208 explică (pentru Țoglă):

Știu dar sunt la bunica mea la sat și nu dispun de market

| Dintrebare a răspuns:

Cu forme din silicon pentru briose, care sunt ieftine si le poti si reutiliza