| anutza_6872 a întrebat:

Hei! Va veni un american la noi la un gratar si vrem sa ii facem un platou teranesc... Ceva idei?big grin

Răspuns Câştigător
| 19marian60 a răspuns:

Daca vine pentru gratar,gratar sa fie, rupetii gura cu o palinca(mica)si potoliti-l cu o slaninuta afumata, doua feliute de muschi tiganesc combinate cu 3-5 cm de praz(partea alba)in rondele de 3-4 mm stropite cu cateva picaturi de ulei zapacit cu putin otet, sare si piper. daca au inceput sa-i fuga ochii dupa nevestele sau iubitele voastre oferiti-i o coaja de paine si 2-3 mici bine rumeniti pe afara si suculenti pe din nauntru,se impune un toast pentru sotia gazdei,cu o cupa de zaibar(daca nu e merge si cabernetul)Aoleu cum sfarie pàstrama de porc pe gratar si scaritele alea din carnati oltenestice bine sau rumenit, Doamne fereste americanul a adormit inainte de bulz. Pocniti-l cu ceva de Pietroasele sau de Tarnave, puneti-l sa semneze contractul (ca doar n-a mancat si baut moaca) Maine o sa inteleaga semnificatia Borsului de la mama si o sa vrea sa cunoasca efectele miraculoase ale Zemii de varza asupra circuitelor integrate fara protectie la impamantare(Ioane du-te repede la Didina la magazin si cumpara o pereche de Usurei da Dragasani numarul43 ca al mic vandu pantofii astuia pe-o memorie RAM ddr3 de 2Giga!
Du-te Ioane repede, ca se trezeste Americanul si s-a dus dracului subventia pentru cultura intensiva a stirului porcesc.AI venit?

2 răspunsuri:
| dyonline88 a răspuns:

Slaninuta,jumari,carnati cabanos sau trandafir,cartabos,ceapa(rosie),rosii,cas de oaie,branza de burduf(neaparat), toba, lebar,.mai vezi tu

| joker_2916 a răspuns:

Slanina afumata,mici,toba,branza de oaie, rosii de gradina,carnati de porc facuti in casa,ardei rosu,ceapa,cascaval afumat, sangerete, si nu uita de kaizer ori asa ori prajit e perfecthappy