Întrebare recomandată | noname2021 a întrebat:

Hei,voi cum faceti prajitura "negresa"? Cu apa plata sau minerala?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Negresa adevarata se face cu ciocolata neagra, cacao, unt, zahar, oua si faina.

Celelalte variante se numesc gresit negrese, dar mie una imi place varianta cu apa minerala. Adica daca alegi sa o faci cu apa (in loc de lapte, sa stii ca iese de 1000 ori mai buna cu lapte, daca nu tii post sau ceva), foloseste apa minerala.

4 răspunsuri:
| Vlad_Raicu_1996 a răspuns:

Sunt baiat, dar stiu ca cu apa minerala ies pufoase negresele..cu apa plata, ies mai tari.

| gabicoo a răspuns:

Cu "Chiuvet Water"!
laughing

| Navagio a răspuns:

Sunt băiat, eu stiu ca cu apa minerală ies moi...

| xkcszerokcszx a răspuns:

Cu sifon