| Toma_Daria_2001 a întrebat:

Hei! Vreau sa le fac parintilor mei o surpriza si sa fac briose. Problema e ca nu am tavă speciala pentru briose si m-am gandit că as putea sa pun hârtiuțele în pahare de plastic de unica folosință pe care sa le pun apoi pe o tava si sa le bag la cuptor
Doar ca nu stiu daca pot baga paharele de plastic in cuptor si speram sa ma ajuțati. Mulțumesc anticipat

1 răspuns:
| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Paharele de plastic se topesc, băgate la cuptor! Poate mama ta are în bucătărie forme mici de silicon*.