| anonim_4396 a întrebat:

Heii
Astăzi am făcut o rețetă de pască și din neatenție, în loc să separ ouăle le-am pus direct în brânză. Contează atât de mult?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu ai pus ouale intreg (cu coaje cu tot), atunci in cel mai rau caz va fi... branzoaica cu sunca happy

Trebuie mare atentie cand faci orice, sa respecti EXACT ordinea si modul de prepararealtfel risti sa se strice tot, sau nu va fi cum ai dori!

Daca le rogi pe doamnele din familie /vecini, te vor invata trucuri multe, iar antrenamentul te va face indemanatica si priceputa in bucatarie!

| ambicio a răspuns (pentru Bula):

Până la urmă a ieșit bună, îmi dau seama că nu contează ordinea ingredientelor dar ideea era ca albușurile trebuiau bătute spumă și după adăugate.
A ieșit o super branzoaica cu șuncă.

| T0T a răspuns (pentru ambicio):

A făcut și mama și i-a ieșit super bună, mai bună decât aia cumpărată. Pff, nu prea știi să gătești laughing Mai trebuie să înveți!

| ambicio a răspuns (pentru T0T):

Oricine știe să găsească dacă are rețetă, ideea era că nu m-am uitat pe rețetă și râzând cu sora mea, am uitat complet de rețetă. Se poate întâmpla oricui bănuiesc, oricum a ieșit foarte bună. :-p

| Bula a răspuns (pentru ambicio):

Apetitul da look-ul, adica cum arata servit in farfurie.
Gustul unei mancari /prajituri le dau toate ingredientele laolalta, precum si modul de preparare.
Sunt cele doua componente esentiale care definesc calitatea mancarurilor.
Succes!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din greseli inveti, stai linistită nu ai omorît pe nimeni, asa e la inceput. Succes si poftă bună sigur va fi gustoasa si familia va aprecia efortul tau. Ce varsta ai? Mersi.

| ambicio a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

18 ani.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ambicio):

Multi inainte! As vrea sa gust din pasca ta sa vad cum ai facut o, sunt sigur ca e delicioasa.

| T0T a răspuns:

Știi să gătești Geany? Bravoo!

| ambicio a răspuns (pentru T0T):

Nevoia te învață. happy