| XdDianaaXd a întrebat:

Ce e bine să mănînci dimineaţa înainte de a merge la drum lung cu maşina. Dar pe maşina?

Răspuns Câştigător
| Tourniquet a răspuns:

Eu am mancat acum un an de zile cereale cu lapte si mi-a fost un rau ingrozitor. Si in saptamana altfel nu am mancat nimic dimineata si mi-a fost si mai rau, am vomitat un baton mancat in autocar. I don't want to see

Eu te-as sfatui sa bei un ceai de ghimbir ori un ceai cu foarte multa lamaie si o felie de paine prajita cu unt. La drum poti avea covrigei, un sandwich nu cu salam, cu o sunca mai slaba, o limonada si apa!

5 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Ceva care sa-ti tina de foame!

| wforweirdo a răspuns:

Dimineaţa iaurt aş mânca eu, sau nimic. Mie mi-e greaţă când merg cu maşina mai mult de o oră-o oră jumate, deci nu pot mânca nimic. Când merg cu autocarul nu am nicio treabă, pot mânca ce şi cât vreau.

| xButterflyxX a răspuns:

Pai ai putea manca inainte de a pleca niste fructe sau un iaurt ceva, iar pe timpul drumului sa iti faci niste sanvisuri de acasa si sa le mananci.happy

| Nicole_8267 a răspuns:

Eu am avut mari probleme cind mergeam cu parintii la distante lungi, uneori aveam greturi alteori vomitam, te-as sfatui sa consumi o bucata de piine neagra cu un iaurt sau un ceai, de obicei dupa asa dejun nu aveam probleme

| bitzu14 a răspuns:

Un mar...si pe drum un sandwich cu snitel de pui+apa