| Rigbby a întrebat:

Hello, am spalat un tricou alb cu o pereche de jeansi galbeni si trcoul s-a cam imgalbenit.
Stie cineva cum il pot albi?
Nu vreau sa il arunc pentru ca este tricoul me favorit.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Vezi ca era un praf intr-o punga albastra mică parca, se numește Snow și e foarte bun pentru rufe albe, îl pui peste haine și le lași la înmuiat.

| TheRealFantasy a răspuns (pentru Bondarel99):

Se numeste inalbitor, si nu conteaza marca(firma). Majoritatea detergentilor pentru rufe albe au agenti de inalbire, asa ca 2-3 spalari cu detergent pentru rufe albe ar trebui sa aiba acelasi efect.

| Bondarel99 a răspuns (pentru TheRealFantasy):

Oricum s-ar numi, ăla mi-a scos pete și mi-a albit hainele, cu alți detergenți pentru rufe albe nu am avut același rezultat.

| 1918 a răspuns:

Foloseste clor(dar nu mult).

| Mariaaaavev a răspuns:

Foloseste clor happy

| Arimoshi a răspuns:

Clor, pasta de dinti sau îl mai speli de câteva ori

| Ihave100lei a răspuns:

Nu cred ca se mai poate insa este ok cu clorul