| oOSaritaOo a întrebat:

Hello.
Cu ce as putea sa scot petele de mâncare mai vechi din tricourile albe? Menționez ca fratele meu este bucătar și nu am posibilitatea sa pun la spălat imediat tricourile lui deoarece lucrează 12 ore, iar eu le pun la spălat abia a doua zi, deci nu sunt chiar noi petele. Am încercat și cu clor, dar ies foarte greu... sad
Cei care se confrunta cu problema asta: folosiți vreun detergent anume la spălat?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Vanish pentru rufe albe, fara economie. Si pe urma un detergent bun, pentru rufe albe. Daca sunt perfect albe si bumbac 100% spalate la 90 de grade. Ar trebui sa iasa ca in reclame.

2 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Parca era o reclama la ceva detergent d-asta fix cu chestia asta, ca era bucatar laughing Vanish sa fi fost?

| DollElsdark a răspuns:

Bicarbonatul vă ajută să eliminați mirosul neplăcut și să scoateți petele de pe haine, făcându-le mai moi. Nu uitați să folosiți detergentul obișnuit, dar să nu puneți înălbitor