| madastefania a întrebat:

Hello,
Cum pot scoate o pata de pasta de dinti albastra de pe adidasi de plasa? Am incercat cu clor, vanish... dar fara rezultat ????

3 răspunsuri:
| Blueberry8 a răspuns:

Pai a intrat prin panza.Baga-i la masina de spalat in ceva(o fata de perna, o punga din material, ca sa nu se farame big grin ).

| madastefania explică (pentru Blueberry8):

Da, a intrat in panza ☹️. Am incercat si la masina de spalat, nicio sansa. Nu este pata mare, e ca o linie albastra curba unde incep sireturile...

| Blueberry8 a răspuns (pentru madastefania):

Nu se ia? Hmm. Tine-i in apa la muiat si incearca incet cu o periuta cu perii fini(eventual una de dinti dar sa nu apesi). Daca nici asa nu iese inseamna ca s-au patat si nu e pasta intarita pe acolo.Mai pune vanish si lasa-l mai mult.