| BuBBlesykeSs a întrebat:

Hello TPU, am o pereche de blugi si din greseala am dat cu niste domestos pe ei si acum am o dunga alba le ei...
Stie cineva cateva sfaturi si daca se mai poate scoate pata aceea?
Multumesc

Răspuns Apreciat de Editori
| antimulte a răspuns:

Din pacate, domestos nu pateaza el in sine, indiferent ce sortiment a ajuns pe blugi, ci decoloreaza, deci in afara de vopsit, sau sa ii faci peste tot uniform cu pete nu cred ca reusesti ceva.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, domestos contine clor, care practic a decolorat tesatura, nemaiputandu-se face nimic la acest moment.
Poti purta blugii asa cum sunt, sau ii poti vopsii.

| Denisa0954 a răspuns:

S au decolorat, nu mai ai ce face ca sa iasa. Ori ii stropesti si le faci un fel de model peste tot, ori nu i mai porti dacă se vede f tare

| BuBBlesykeSs explică:

Oare reușesc să dau cu niste market pe ei? Sunt negri blugii

| Paula2018 a răspuns:

Din pacate nu. Domestor are clor, practic decoloreaza materialul respectiv, dar ii ppti folosi, gasesti o gramada se tutoriale cum sa le faci un "upgrade", un buzunar, ii rupi, albesti, etc