| Boxter a întrebat:

Hey. Salutare. Îmi place mult avocado sa-l mănânc cu peste salmon dar vreau sa încerc și altceva. Poate Cunoaște-ți recente cu avocado? Vreau sa probez ceva nou. happy

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce zic colegii -> guacamole - simplu si drăguț

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Reteta clasica e cu paine prajita, rosii si ceapa sau usturoi. Merge si cu branza sau ou posat. Recomand Pinterest, gasesti tot ce vrei acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.
1.) Supă rece de avocado: 1-2 castraveţi
1 avocado
1 ceapă albă
1 lingură de iaurt
2 linguri de mentă
4 linguriţe de zeamă de lime
1 lingură de sare
1-4 linguri de piper
1-4 linguri de chimion
1 ridiche.
2.) Îngheţată din avocado: 2 limete
2 avocado
100 g de zahăr
125 ml smântână
3.) Guacamole: 3 avocado mari
o legătură de pătrunjel
o lămâie
un ardei iute roşu
o ceapă mică
3 roşii cherry
piper şi sare după gust
Poftă Bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paine prajita cu oua poshate, moi asa, avocado, si rosii.

| venividivici2017 a răspuns:

Incearca sa iti faci guacamole. Poti sa il iei gata facut de la Lidl, acum nu stiu daca in Romania gasesti. Eu cumpar din Anglia. Sau se poate face si acasa, este foarte usor dar iti trebuie ceva timp liber si chef. Altceva, iti poti face sandwich-uri cu creamy cheese gen Philadelphia sau branza aceea la butoias, nu mai stiu acum cum se numeste. Sau poti face salate. Imi place si mie avocado, uneori il mananc asa, cand este moale happy