| Maria1300 a întrebat:

Acum o luna mi-am luat o pijama intreaga cu o marime mai mare decat mi-ar fi trebuit. Am spalat-o de 3 ori si observ ca se tot micsoreaza, "intra la apa". Aveti ceva solutii, ce pot face in situatia asta? Multumeesc! FUNDA! (Fara raspunsuri care nu isi au rostul)

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Si daca e din UK ce? Crezi ca aia nu fac prostii.Atunci ce poti face este sa intri la aia pe net, banui ca au un site online si acolo poti scrie review si scrii ce ti s-a intamplat ca lumea sa citeasca.Cumpara alta cu cateva numere mai mare, o bagi la fiert si o aduci la msura ta, asta daca chiar iti place acea pijama.Dar ce e aia pijama intreaga? Adica e dintr-o bucata camsa si panatlonu sau cum e? Daca e asa dao la jalea ca e magarie, pai ce aia e pijama laughing

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

O speli cum scrie pe eticheta, nu cu apa fiarta.De revenit la cum era inainte la revedere, nu mai ai cei face.Ea tot mica se va face in ani. Orice textila din fibra naturala in ani se micsoreaza.Probabil este o pijama ieftina.Aia care se respecta spala materialul inaintea dea confectiona lucruri, atunci nu va mai intra asa de usor la apa cum spui.
Ce poti sa faci iti zic eu.O mai bagi iar la spalat, dar cu apa fiarta si o mai speli de vreo 2-3 ori pana cand vezi ca se stabilizeaza. Apoi incerci sa te imbrci cu ea laughing vorbesc f serios.Te imbraci daca mai poti, incerci asa si vezi cam la ce masura a ajuns.Acum vei sti ca masura ce ai luat dupa spalari ajunge de copii, dau un ex, deci te duci si cumperi o alta cu 2-3 marimi mai sus decat ai luat pe asta, o bagi la spalat si o vei face masura ta.
Asta este singura optiune ce o ai. Iara pe asta o dai cuiva mai mic ca tine.
Cand speli haine sa te uiti pe eticheta, acolo scrie cum se spala, cum se usuca etc.Eu asa am procedat luam mereu o marime mai sus, le bagam la uscat cu aer fierbinte si din L se faceam M adica exact masura mea laughing

| Maria1300 explică (pentru relian):

Pff. nu a fost una foarte ieftina. a fost 80 de lei

| relian a răspuns (pentru Maria1300):

Dao la jalea de pijama, zii cati ani ai si iti trimit eu una buna laughing Glumesc dar in general pijamalele is din bumbac, deci daca e si de firma unknown la ce sa te astepti.Duo inapoi daca ai bonu sau ce ai si zile ca e pentru copii laughing

| Maria1300 explică (pentru relian):

E din UK

| relian a răspuns (pentru Maria1300):

Si daca e din UK ce? Crezi ca aia nu fac prostii.Atunci ce poti face este sa intri la aia pe net, banui ca au un site online si acolo poti scrie review si scrii ce ti s-a intamplat ca lumea sa citeasca.Cumpara alta cu cateva numere mai mare, o bagi la fiert si o aduci la msura ta, asta daca chiar iti place acea pijama.Dar ce e aia pijama intreaga? Adica e dintr-o bucata camsa si panatlonu sau cum e? Daca e asa dao la jalea ca e magarie, pai ce aia e pijama laughing

| NoneOfUrBusiness a răspuns:

O poti spala la temperatura de 30°-40°,asta ca mijloc de prevenire, ca daca vrei sa o aduci la forma initiala, nu stiu nici o metoda.

| Maria1300 explică (pentru NoneOfUrBusiness):

La 40° de grade am spalat-o de fiecare data...