| MineTugay a întrebat:

cand eram mica am lipit etichete pe usa dulapului biroului meu, acum le-am dat jos, dar a ramas lipiciul acela si nu se mai ia. Acum usa arata ca si cum ar fi murdara si lipicil este negru. Deci cum scap de lipici?
P.S : am incercat cu o carpa, dar tot nu se ia.

4 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Încearcă cu diluant și insista mai mult

| Angel2747 a răspuns:

Incearca asta: Ia acetona sau alcool sanitar, un burete si o cârpă
1. Inmoaie buretele in acetona/spirt
2. Freaca bine partea lipicioasa cu partea abraziva a buretelui pe usa
3.Sterge cu acea cârpă.

Sper ca te-am ajutat. Funda? happy big grin

| LazarIasmina a răspuns:

Ia un burete, săpun, o cârpă uscata si niste apa calda.
-Ia buretele si inmoaiel in apa.
-Freaca sapunul de suprafata abrazivă a buretelui.
-Freaca petele.
-Sterge cu o cârpă.

| MichaelsGhost a răspuns:

Incearca cu putina apa calduta sau un servetel umed, o sa se ia usor.