| 1hellotpu1 a întrebat:

Hey TPU, cum opresc greața?

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu lamaie

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu emetiral de la farmacie

| Zuzu1991 a răspuns:

Lasi beutura?

| ForeverAlone97 a răspuns:

Ia lamaie. Mie unul imi trece si de la Sprite, dar asta nu cred ca se aplica la toti.

| MarcuG15 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Eu degeaba beau sprite daca nu bag si banane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu lamaie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit că în stările de greață e recomandat un ceai de mușețel. Poți încerca.

Alte răspunsuri
| AndrElle a răspuns:

Cu lămâie dimineața.

| AndrElle a răspuns:

Dacă situația îți provoacă greata de fiecare data. Obișnuiește cu ea, introdu-o in rutina ta. Și ușor ușor se adaptează se acomodează cu tine. Se da după tine.

| Whitesnake99 a răspuns:

Metroclopramid dar nu se mai da fara reteta din cate stiu si nici nu trebuie abuzat de el.

| Plushul a răspuns:

Ceai de lămâie. mănâncă ceva acru

| Queen003badgirl678idkk a răspuns:

Pai ar trebui sa bei un ceai de preferinta verde, si poate chiar mesteci ceva cum ar fi guma eu asa opresc greata

| Fvdsdx a răspuns:

Lamaie stoarsa?

| mirel_dno a răspuns:

Salut!

Depinde motivul, daca ai mancat cam mult si nu ti-a priit poti incerca niste lamaie, ceva acru, poate putin otet. Poti merge si la farmacie sa ceri ceva impotriva gretii.
Daca e greata matinala din timpul sarcinii poti incerca sa mananci ceva sarat, niste covrigei, niste paine cu unt si sare. Ajuta foarte mult in greturile matinale.

Altfel daca greata persista poate ar fi bine sa mergi si la medicul de familie sa ii povestesti. In rest incearca farmacia, ceaiul de musetel, chestiile acre.

Succes!