| indyla a întrebat:

Hey TPU,, foile de paste Lasagne trebuie fierte inainte de a le prepara? tongue big grin

10 răspunsuri:
| indyla explică (pentru bursuc001):

Multumesc mult,, mi-au fost de mare ajutor big grin

| bursuc001 a răspuns (pentru indyla):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă.

| CautNume a răspuns:

Nu, trebuie sa stea doar la cuptor.

| indyla explică (pentru CautNume):

Ok,mersi

| CautNume a răspuns (pentru indyla):

Cu plăcere!

| pietrean a răspuns:

Foile de lasagnia,cat si tuburile de canelone,nu se fierb, se pun in apa clocotita.
Vezi ca scrie si pe pachete, modul de preparare.
Apoi dupa ce se pune umplutura si sosul bechamel, dandu-lela cuptor, se fieb ele singure in zeama lasata de carne si sos.

| indyla explică (pentru pietrean):

Ok,mersi mult :p

| EaEmma a răspuns:

Nu trebuie fierte

| ghostlabbrador77 a răspuns:

Nu trebuie sa fierbi foile de lasagna( lasagna este o mancare ce se serveste coapta, deci si foile trebuie coapte) Sper ca am fost de ajutor