| gemeni6226 a întrebat:

Idei ce sa gatesc maine duminica in afara de peste si pui(nimic ce inoata sau are pene). Multumesc anticipat pentru idei.

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca vrei cu carne de porc sau vita (astea nu au pene si nici nu cred ca inoata) iti recomand ciorba de perisoare, sarmale (dar mie cand mi-e lene fac varza a la Cluj si e chiar mai buna decat sarmalele), musaca, tocanita, varza calita cu carne, paste bolognese sau cum se numesc alea.
Daca nu vrei carne, poti face orez cu legume, mancare de mazare cu cartofi, ciulama de ciuperci, paste cu legume sau sos alb, cartofi gratinati la cuptor sau piure si nu imi mai vin in minte acum altele.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ceva de porc.

| gemeni6226 explică (pentru darrio2007):

Doream niste retete iesite din comun ceea ce inca nu am gatit.Iti zic un secret din moment ce nu am primit o reteta mai originala ca a mea, am decis sa fac supa de carne si snitel cu cartofi piure.

| darrio2007 a răspuns (pentru gemeni6226):

Faci o alegere foarte buna. Si mie imi plac.

| gemeni6226 explică (pentru darrio2007):

Multumesc frumos.Maine fiind o zi mai obisnuita si de post voi face supa de fasole si clatite cu gem.

| danbnz a răspuns:

Mamaliga cu branza!

| gemeni6226 explică (pentru danbnz):

Foarte bun raspuns necazul e doar ca baiatul meu nu vrea nici sa auda dar mie imi place.

| xerxes1 a răspuns:

Nu inoata si nu are pene, șomâc la ceaun.

| AdelinaC a răspuns:

Mamaliga, pilaf, mici, friptura de porc cu garnitura de cartofi, salata de legume, la desert merge o prajitura cu fructe sau ciocolata, un chec

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orez cu ciuperci

| PrințesaRO a răspuns:

Poti incerca omletă cu salata, piure uri sau ceva cu legume, pizza. Dacă nu, în oraș. Funda?‍♀️happy

| gemeni6226 explică (pentru PrințesaRO):

In orashappyar fi foarte ok daca as avea bani dar sunt inainte de salar.Dar mersi mult.Sicer voiam ceva mai putin obisnuit dar gustos.