| AllexandraQ a întrebat:

Idei de cina sanatoasa cu putine calorii?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Salata de legume cu ceva carne pulpa de curcan sau piept de pui fript sau fara nimic dar sa fie mai multa salata, sau supa si apoi mancare gatita de legume, fara carne, ulei in ea, paste.
Sau carnea aia cu 2-3 felii de paine, ori salata cu painea aia.
2 felii de paine au 140 de kcalorii.

Sau painea aia cu un iaurt degresat un pahar mare.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Salată.

| relian a răspuns:

Salate,uite un exemplu -Caesare salad, buna si are si de toate. Poti sa pui si bucati mici cubulete f mici de piept de pui.Sau alte combinatii.
Cauta pe net si gaesti si retete.

| mentholinks a răspuns:

Rabdari prajite in apa vegetala.

| Vântulalb a răspuns:

O donezi. Zero calorii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută alimente cu densitate calorica mica, alege unele și creează o cina cu ele. Exista până și dressing urî cu foarte puține calorii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iaurt cu cereale sau ouă fierte.

| cehos69 a răspuns:

Somon\pastrav cu legume mexicane
salata de ton cu legume