| Monamonicamm a întrebat:

Ii spun mamei mele tot timpul ca nu am ce manca iar ea îmi zice ca e vina mea fiindcă nu vreau sa mănânc nimic cu carne (au trecut mai bine de doi ani de când postesc. Nu renunț. Vreau sa încerc gusturi noi dar nu știu ce sa comand de pe internet, voi știți siteuri de semipreparate vegane sau sosuri?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai sa te cureti repede daca o tii tot asa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este o prostie ce faci tu, de ce sa nu manînci carne? Mănnîncă daca ai mincare bună, are dreptate mama ta. M ai schimba ti atitudinea ca o sa te imbolnavesti, numai fi fițoasă si mofturoasă, maninca ce ti da mama ta.Sau stai asa daca nu vrei o sa mori de foame, si vei da banii pe prostiile de pe internet gusturi noi cum le spui tu.

| Monamonicamm explică (pentru CristiDinBucuresti):

Știi cata durere simte un animal înainte sa moara? Sau cum se zbat pasarile după ce le taie gatul? Nu mulțumesc prefer sa fac foamea

| FreddieM a răspuns (pentru Monamonicamm):

Simte aceeasi durere pe care ai simti-o tu daca esti pe cale sa mori de foame. Sper sa-ti revii in curand caci cu stilul asta de nutritie vei suferi consecinte grave.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vrei sa te saturi cu nimicuri, aia e problema.
Baga paste cu bulion si snitele din soia, pana te faci obez anemic.

| christine99 a răspuns:

Deci de 2 ani prostesti, ce sa zic, mananca zarzavat ca de acum vine iarna si se scumpesc legumele.