| fluture2404 a întrebat:

Imi dati cateva texte pentru prajitura cu ravase, va rog.

Răspuns Câştigător
| KisaTheCute a răspuns:

Heyo!

În răvaşe se pun de obicei bileţele cu mesaje cu subînţeles, ca de exemplu " Dacă nu uzi semânţa, nu o să dea roadele pe care ţi le doreşti. " Îţi las mai jos o lista cu mesaje ( nu toate sunt cu diacritice ) :

Check it out :

1. " Norocul vine când ai cel mai tare nevoie de el. "

2. " Mancarea boului, nu o mănâncă vaca. " - Nu te băga în treburile altora.

3. " Ochiul altuia vede mai exigent decât al tău. "

4. " Cum îţi vei aşterne, aşa vei dormi. "

5. " Vântul doboară copacul cu rădacina mai slabă! "

6. " Tot ce se bate de la obisnuit, deranjeaza. neobisnuitul e intotdeauna suspect pana ce lumea se familiarizeaza cu el, banalizandu-l "

7. " Indrazneala omului superior o numim cutezanta, si o pretuim. indrazneala prostului o numim tupeu, si o dispretuim. dar cand aceasta din urma e incununata de succes, orice comentariu e de prisos: ramanem fara replica ".

8 :" Un an dintr-o viata este o viata rezumata intr-un an. caci an dupa an repetam, o data cu aceleasi anotimpuri, aceleasi idei despre lume si viata. "

9. " Cu cat suntem mai stersi si mai timizi, cu atat ne aratam mai trufasi, cu cat suntem mai vulnerabili, cu atat suntem iritabili, pentru ca nu ne-am putut afirma, pretindem ca am ales anonimatul. "

10. " Indoiala e o moneda cu doua fete: cine o priveste trebuie sa le aiba in vedere pe amandoua. "

Pa, pa!

2 răspunsuri:
| Helăăău a răspuns:

La capitolul sanatate astrele iti surad
La bani astrele iti surad si mai tare
Cat despre dragoste astrele fac deja pe ele de ras.

Daca muncesti n-ai sa mori.
Dar cel mai bine e sa nu-ti asumi acest risc!
happyhappyhappy

| darielle a răspuns:

1.Vei avea o zi norocoasa!
2.Nu vei avea prea mult noroc astazi...
3. O sa-ti gasesti barbatul perfect!