| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult orezul, dar daca mananc ma constip... Ce pot face ca sa mananc orez fara a avea...probleme?

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Gatesti orez cu legume cum a spus si TOT.EU.adicaea-ZAZU,e bun si sanatos.Pentru siguranta bea o cana de ceai antiadipos cu ginseng, e bun( gust de portocale)si sigur nu vei avea probleme cu constipatia.

Shin
| Shin a răspuns:

Presupun ca trebuie sa bei multe lichidewinking
Shin.

| just4fun_8801 a răspuns:

Il combini cu laxativele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orezul, pentru a fi digerat usor, trebuie sa il fierbi 10-15 minute...sa fie "crocant"...sa nu fie fiert tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il prepari cu rosii, ardei, ceapa... orez bulgaresc.il fierbi fara sa mesteci in el deloc, orez basmati de exemplu, iar timpul de fierbere e redus, asa cum zice si criticul. dupa ce il fierbi 15minute, il lasi acoperit inca 10 minute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca orezul brun.are mai multe fibre si te ajuta la digestie. poti sa-i adaugi si alte legume cu un continut de fibre ridicat.