| IoanaIonuca a întrebat:

Imi spuneti ce prajituri cu frisca as putea face? Am in frigider o cutie de frisca si nu stiu ce prajitura sa fac

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai simplu:
Prepari o doza de budinca de ciocolata si o doza cu vanilie (mod de preparare scris pe plic).
Pui in pahare cate un deget dintr-una, urmat de un strat din celalalta budinca, alternativ, pana ce aproape se umple paharele. Daca ai, torni deasupra putin sirop de zmeura. Umplii paharele cu frisca batuta spuma, iar deasupra razulesti ciocolata amaruie sau pui dulceata de visine (ce ai la indemana).
Pui paharele in frigider pentru cateva ore, dupa care se pot consuma.
Pofta buna!winking

| WaterDrop a răspuns:

As manca niste eclere. Daca faci, pastreaza unul si pentru un suflet aflat la ananghie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi fain o savarina, daca stii sa faci

| BeSmart17 a răspuns:

Poti face un tort diplomat!