| Genevaaa a întrebat:

In ambalajul deschis de plastic unde erau kiwi am gasit un gandac din acela mare si rapid. Nu stiam cum sa il scot dintre kiwi asa ca am lasat cutia afară peste noapte si m-am gandit ca daca iese, macar nu iese si ramane in casa. Dar acum cand ma uit gandacul inca e viu printre kiwi... daca scot fiecare fruct si il spal bine mai e igienic sau mai bine sa-i arunc? Mi-ar parea rau pentru ca abia i-am cumparat dar in acelasi timp cred ca e foarte scarbos chiar daca spal coaja si ii decojesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Kiwi nu se mananca cu coaja, deci poti sa le speli bine cu apa si cu foarte putin detergent de vase, apoi le clateste in multa apa, pana nu mai iese clabuc si apoi cureti coaja de la kiwi, pe care o arunci si manaci doar miezul.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arunca fructele si spala gandacul

| Genevaaa explică (pentru anonim_4396):

Mersi de sfat. Samponul head and shoulders îl irita cumva?

| Mopmop a răspuns:

Arunca-l. Nu stii sigur ce boli poate transmite gandacelul. Nu avem nevoie de alt Wuhanhappy