| anonim_4396 a întrebat:

In ce forma e cel mai bine sa consumam ouale? Crude? Fierte? Prajite?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Fierte, dar nu foarte tari.

13 răspunsuri:
| elena a răspuns:

De loc, sunt nocive, doar in prajituri si acolo si mai si... bune sunt ouale de prepelita.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru sanatatea noastra sunt mai bune fierte in coaja sau ochiuri in apa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru sanatatea noastra sunt mai bune fierte in coaja sau ochiuri in apa.

| cely a răspuns:

Fierte 3 minute

| claudya a răspuns:

Fierte, da nu multe...

| mircea a răspuns:

Pentru voce, incearca crude. Pentru gust si savoare incearca prajite. Pentru simplitate sunt bune cele fierte. Pentru sanatate incearca mai rar, indiferent cum le prepari.

| gaby_6279 a răspuns:

Crude sunt pentru voce subtiaza corzele vocale, fierte pentru ficat iar prajita dauneaza la organism pentru ca trag mult ulei

| Yly a răspuns:

Eu cred ca fierte. si nu e indicat sa le mananci seara pentru ca ele iti dau energie si probabil iti rapesc somnulbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Fierete sau ochiuri în apă fiartă (ouă moldovenești).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ouale fierte contin mai putin colesterol.trebuie sa fie prospete, adica, sa nu aibe mai putin de 3 zile sau mai mult de 1 saptamana. ouale consumate in primele 3 zile sunt indigeste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea e bine sa le consumi....trebuie sa le ai o viata intreaga.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu vreau pentru voce si am baut unul in seara asta

| gherghin a răspuns:

Fierte