| gemeni6226 a întrebat:

In ce preparate se foloseste anasonul?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

La turta dulce îl folosesc eu. Anasonul măcinat.

4 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

La plăcintă cu mere în loc de scortisoară folosesc eu.

| JulyDreams a răspuns:

Am folosit la orez cu lapte si ceai indian masala (anason, cuisoare, scortisoara, cardamom, ghimbir, lapte)

| morala_danei a răspuns:

Bunica mea il foloseste in gemul de gutui. Mai ppoti face turta dulce, cum spunea cineva mai sus, biscuiti de casa.

| otiliastoica a răspuns:

Anason poti pune in vinul fiert sau in anumite preparate pe care le poti face in perioada Craciunului happy Il poti folosi si daca faci fructe coapte, cum faceam gutuile sau perele sau in mancaruri cu specific indian. Nu e pe gustul tuturor, asa ca asigura-te ca iti place inainte de a-l folosi si cauta o reteta pe net. Combinatia e posibil sa nu fie pe gustul tau.