| killer3023 a întrebat:

În copilărie când veneam cu băieții de la fotbal, 2 dintre ei ziceau ca se duc sa facă 100 de clătite. E posibil? Tot ce am încercat eu pana acum mai mult de 24 nu ies (fără sa le ard). Vreau și eu cantitățile, dacă nu pentru 100, măcar 50+. Îmi plac sa le fac mai groase. Contează și cât torni din polonic? Voi folosiți doar lapte la compoziție (500 ml) sau și apă minerala? Aștept răspuns rapid. Am cautat pe net și nu am văzut și câte ies. Obligatoriu îmi trebuie un vas mai mare?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti fumat si te a apucat foamea acum? Sau cum te ai gandit la intrebarea asta?

| johnnny123 a răspuns:

Tu te auzi vorbind? Ce întrebare o mai fi și asta, dacă "e posibil să faci 100 de clătite"?

Nu este evident că dacă ai compoziție suficientă pentru 100 de clătite, vei putea să faci 100 de clătite? Dacă ai făcut compoziție pentru 24 de clătite, nu poți să înmulțești cu patru toate cantitățile de ingrediente?

Sau poate crezi că există vreo lege fundamentală a fizicii care limitează numărul de clătite care pot fi făcute? Legea lui Clătitenstein: "Numărul maxim de clătite ce poate fi realizat la un moment dat este limitat de Constanta Universală a Clătitelor, CUC = 24"

| Bizon95 a răspuns:

Au spus EXPLICIT ca e vorba de mancare, sau pot sa fie si rufe CLATIE? big grin

| WhiteLife a răspuns:

Poți face concomitent in 4 tigăi (depinde de numărul ochiurilor de aragaz), termini mult mai repede.