Întrebare recomandată | Angeld a întrebat:

In dieta dukan se poate manca paine dukan in faza de atac?

6 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Ba se poate manca, cu conditia sa o portionezi in functie de cate linguri de tarata de ovaz ai pus. Intra aici :
http://dietadukan.ro/......ieta-dukan
de obicei, fiecare utilizator care posteaza spune si in cate parti trebuie sa imparti mancarea pe care o faci, in functie de tarata, in faza de atac e posibil sa ai voie doar o felie.
Iti mai recomand ceva, in caz ca nu ai facut, intra aici http://www.dukandiet.co.uk/, si fa testul cu true weight, ca sa obti un program personalizat, care la mine a functionat, mi-a iesit ca trebuie sa tin 5 zile de atac, intr-adevar am slabit 3 kg in primele 5 ziele, dar in urmatoarele 5 de atac nu am mai slabit.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se consumă pâine în faza de atac - vezi linkul :
http://dietadukan.ro/regimul/etapa-1-atac

"In rezumat sunt OBLIGATORII si NU ESTE PERMIS NIMIC ALTCEVA in Perioada de Atac decat:

Oricare dintre alimentele discutate mai sus
Cel putin un litru si jumatate de apa pe zi
O lingura si jumtatate de tarate de ovaz pe zi
20 de minute de mers pe jos obligatoriu pe zi
Cafea, ceai si orice condimente"

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Categoric nu.

| hibrid112 a răspuns:

Lasate de aceasta dieta este jalnica iti distrugi organismu si chiar daca slabestii pui la loc mai mult de cat aveaihappy

| madymaryflor a răspuns:

Inscrie-te pe site-ul asta : http://slabute.ro/. Dupa ce ti-a fost acceptata cererea poti sa te uiti pe forum si sa cauti dieta Dukan. Ai acolo tot ce-ti trebuie : informatii despre dieta, retete si altele. Poti de asemenea, sa cauti si in Portal la "Dieta Dukan. Site-ul e simplu de manevrat. Poti gasi acolo si alte diete mai inteligente decat asta, dupa parerea mea. Oricum, din cate am citit, in faza de atac nu se poate manca paine Dukan.

| Karinutzakary a răspuns:

Aaam, nu cred ca este voie deoarece daca nu este voie nici sa mananci fructe (mere, pere, banane)... Daca chiar vrei sa mananci ceva mai bun, (cuptor clasic, cu flacara sau nu neaparat, dar cu flacare ies mai bune), aripioaree big grin
Uite reteta: Pui cate aripioare vrei intr-o tava de inox/ tigaie /farfurie sau ce crezi tu ca poti sa pui aripioarele cu sare pe piele, in cuptor... Le invarti de 2 ori la rand cate 10 minute (aprox), pe toate partile big grin deci de 2 ori pe fata si de doua pe spate big grin
Poti sa mai faci niste fursecuri din ovaz, eu am slabit in 2 luni 11 kg cu dieta dukan, este destul de grea dar... baba la frumusete sufera big grin
Tine-te de el ca o sa arati super, dupa vreo 3 saptamani de dieta, poti sa mananci mere... big grin