| anonim_4396 a întrebat:

In fata casei am un bec cu senzor se aprinde doar cand trece cineva. casa mea este in renovare practic a fost o casa batraneasca care a fost partial demolata..in fine. Am doar doi caini care sunt in spate si o pisica care sta in casa. De ce doamne iarta-ma se aprinde senzorul ala toata noaptea fara sa vad pe nimeni?

5 răspunsuri:
| Staif a răspuns:

Se plimba niste animale. Poate alte pisici din vecini, obisnuite sa treaca pe acolo. Senzorul, porneste si la miscarea unei frunze daca este in aria sa.

| anonim_4396 explică (pentru Staif):

Daca ar fi animale ar latra cainii pe rupte. Animalele simt. Plus ca ies afara sa ma uit anume. Nu e absolut nimic

| Staif a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci, vezi cand bate vantul, ce se misca in fata senzorului. Vezi si raza de "prindere" a senzorului. Pentru verificare, redu partial aria si modifica-i zona treptat. Pana depistezi cauza. Insa daca ai pasari de noapte ce zboara pe acolo, cainii nu vor latra.

| Antihristul a răspuns:

Faantome sad

| anonim_4396 explică (pentru Antihristul):

Posibil