| pumpkinky a întrebat:

In general folosesc ulei la 6, 5ron/litru (ca sa nu ziceti ca fac reclama nu dau nume), recent am cumparat un ulei la 4, 5 ron/litru si am observat o diferenta intre cele doua.

In timpul prajirii unor gogosi cel de 4, 5ron si cam orice alt ulei mai ieftin de atat se comporta la fel, imi face spume, ca si cum ar fi de la vreun detergent de vase.

Stiti cumva din ce cauza?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti propun sa faci experimentul "ulei pe foc", invatat din gradinita:

Ia o minge de sarma menajera, din acela pentru spalat vase.
Toarna putin ulei intr-un colt pe ea si incearca sa aprinzi uleiul cu flacara unui chibrit /bricheta.
Incearca experimentul atat cu uleiul de 6.50 lei, cat si cu cel de 4.50 lei.
Vei avea o surpriza mare!

| sadrian46 a răspuns (pentru Bula):

Da, așa e, uleiul cu 4.50 și prăjește și curăță în același timp, apa este un detergent bun, destul de bun, (glumă).

| Catrice a răspuns:

Nu știu ce ulei ai luat tu la 4, 5 lei ca eu tot unul la preț asemănător folosesc și nu pățesc asa ceva laughing

| Evolution a răspuns:

Au mai multa apa in compozitie. Din aceasta cauza si pretul mai mic (pe langa alte chimicale), uleiurile mai scumpe sunt mai concentrate, dar principalul factor este apa.
Prajeste ceva si pune jumatate ulei si jumatate apa, ai sa vezi aceeasi reactie, zici ca prajesti in "detergent" laughing (eu am facut asta).
Totusi uleiul de floarea soarelui e destul de toxic la temperaturi mari (poti cauta pe net). Incearca sa eviti "prajeala". Foloseste mai mult ulei de masline sau chiar poti praji carnea in unt, iese foarte bun.

| pumpkinky explică:

Nici ulei de masline nu e bun folosit la temperaturi f mari

| anonim_4396 a răspuns (pentru pumpkinky):

Uleiul de masline nu e pentru prajit, ca amaraste, si e si scump. Nu merita.
Doar daca sa zic, ca faci niste creveti, care se prajesc in cateva secunde, sau ceva rapid asa, da mie nu-mi place sa il folosesc nici atunci.
Doar la salate.