| Razvan_Steffan_1992 a întrebat:

In Italia exista orez la punga de la konor condimentat cu diverse sortimente si e foarte bun si usor de preparat, desfaci plicul lasi in apa la fiert si gata. In Romania exista asa ceva? Am vazut ceva insa e orez pur fara condimente sau sortimente. Daca da, la ce magazine pot gasi.
Funda.

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Avem și aici, stai liniștit. Doar ca aici ți-l condimentezi tu după placul tău.
Cauta în supermarketurile mari, acolo găsești garantat.

| Bondarel99 a răspuns:

Exista. Eu am vazut la Kaufland. Aveau inclusiv pliculete de orez cu lapte instant. Erau de la Dr Oetker dar tot la raftul ala. La Knorr si Maggi gasesti multe plicuri din astea instant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa nu. doar nu crezi ca Romania traieste sub o piatra.
Gasesti de la uncle bens. dar de ce ai vrea sa iei un orez la plic, cand poti sa cumperi orez de risotto si sa il faci tu, Cu niste ciuperci, ardei, piept de pui, si parmezan. 10 15 min iti ia si la un orez normal.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Gaard_Soren_1973):

Tu esti prost. Daca nu esti in stare sa faci un orez care fierbe la fel ca si ala din punga, in acelasi timp.

| Demidol a răspuns:

Crezi ca e sanatos ala gata condimentat cu chimicale? Cumpara orez simplu si pune-i condimente sanatoase.

| christine99 a răspuns:

La noi in magazine tot produse straine gasesti, sunt aceleasi multinationale peste tot