| qieiqpalz a întrebat:

In ultimu timp (de vreo 2 zile) ma culc seara ma trezesc pe la 2/3/4 si nu mai pot dormii stau cu ochii inchisi si nimic ..eu mai vreau sa dorm dar ma tot gandesc la unele lucruri si cucu somn :/ ceva sfaturi?

5 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Încearcă să dormi pe la 23 sau 00, atunci o să-ți reglezi programul.

Stai toată ziua treaz și nu mai dormii devreme, încearcă orele alea.

| BotezanDaniel a răspuns:

Salutare! happy Dormi de la 23:00, 23:30, 12:00 in cazul in care trebuie sa te trezesti dimineata. big grin Daca nu, schimba programul, nu mai dormi ziua, ca sa nu recuperezi! big grin Funda? (Raspuns castigator) happy

| gothicbat a răspuns:

Ți-ai dat peste cap programul de somn, tu probabil fiind obișnuit cu alt program de somn.
Asta, sau ești stresat, din cauza asta nu mai poți dormi*.
N-ai specificat și ora la care te culci, ar trebui să dormi între 6 și 8 ore.

| Marian666MereU a răspuns:

In caz ca stai pe calculator fiecare zii, stiu ca suna ciudat, dar am avut aceeasi senzatie, si dupa am lasat 3 calculator, si mi-am revenit oa normal.

| qieiqpalz explică (pentru Marian666MereU):

Nu am pc dar efectiv pe la 22 mi e somn