| llleo a întrebat:

M-am mutat la bloc si sunt numai scame peste tot, ce sa fac sa scap de ele?

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cheama o firma de curatenie.

| darrio2007 a răspuns:

Scame pe bloc?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Curata totul. Presupun ca este irelevant daca esti la bloc sau la casa, asta difera de... cine si ce a facut in locuinta respectiva.

Incearca si aceste role, pe care poti sa le gasesti cam pe la orice hypermarket:
https://www.vidaxl.ro/......91425.html

| Celcestietot a răspuns:

Dai cu aspiratorul, le indepartezi cu rola de descamosat unde este cazul, intr-un cuvant - faci curat.

| Lukasssz a răspuns:

Faci curat.

| oglindasultanului a răspuns:

Ce scrii laughing ca si cum scamele au legatura cu blocu, iar tu le cunosti destul incat sa le recunosti cand le vezi, dar unde le vezi? scamele alea sunt de la materiale textile care se strica, deci probabil o sa scapi de acel textil.

| AnemonaP a răspuns:

Prin curățenie, altfel nu ai cum. Contactează o firmă de curățenie pentru o curățenie generală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scame pe canapea, haine, covor? Cel mai simplu cu chestii de-astea:
https://www.emag.ro/......DMYS9HMBM/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curățenie generală.

| nukeyly a răspuns:

Ca sa scapi de orice trebuie sa dai din aripi, nu dai din aripi nu se intampla nimic. Ori pui mana pe chef maxim si te apuci de curatenie generala suprema sau suni un sclav sau o firma de sclavi care contracost iti fac ce vrei, iti dau si factura cu tva.

| Kamiyashiro a răspuns:

Ce fel de scame? In casa scarii? In apartament? De la covor?

| llleo explică (pentru Kamiyashiro):

In apartament, e numai par si scame

| Kamiyashiro a răspuns:

Https://www.emag.ro/......DFYLHTMBM/

Aparat de curatat scame. Sper ca despre asta e vorba. Spor!

| Kamiyashiro a răspuns:

E greu sa scapi de ele. Am avut asa o chirie. Scamele se produc de la piele si par. Trebuie schimbat tot. Covoare aruncate sau puse in camara in saci pana pleci. Zugraveala noua care cu amorsa de var inainte de vopsire sa dezinfecteze toti pereții. Mobila ceruita cu spray. Poți si singur. Fă-ți liste cu ce ai nevoie. Nu ai dat detalii daca e mobilat sau nu. Daca e gol apartamentul sau nu. Daca ai covoare sau nu. Un aparat mic de scame nu ajuta mult. Un aspirator nu ajuta nici ala mult decat pentru nivelul de suprafață. Pentru curățenie in profuzime sunt 3 nivele. Apoi daca ai perdele sau nu. Scamele se agață de toate obiectele din apartament sau casa. Daca ai acarieni sau nu. Daca ai si acarieni e grav, trebuie sa faci pana la nivelul 4 de curățenie.
Da mai multe detalii. Sunt soluții dar trebuie sa acționezi. Mediul ăla poate să te irite maxim.

| Claudia10girl a răspuns:

Poti cheama o firma de curatenie sau macar sa ii suni sa ii intrebi cum ar putea ajuta.