| gm20010 a întrebat:

Ma da nevasta afara din casa daca nu raspund la intrebarea aceasta. Stie cineva care este diferenta dintre snitel si pui pane?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pui pane - bucăți de pui date prin pesmet, prăjite.
Șnițel - carne de porc, bâtută ca să formeze o zonă plată, și dată prin ou, prăjită.

| Fatamuntilor a răspuns:

Snitelul autentic (cel vienez) se face din carne de vitel.
Dar cum carnea de vitel nu este usor accesibila merge si pieptul de pui, curcan.Eu am facut si snitele si din ceafa de porc de exemplu.
La snitele carnea se bate cu ciocanul pentru snitele se da prin sare/piper apoi prin amestec faina /ou/ pesmet si se prajesc in baie de ulei
La pui pane merg pulpele sau aripi date prin amestecul amintit mai sus si prajit in baie de ulei.

| Iote a răspuns:

Esti bucatar sef si iti este periclitata functia? =)

| aimullah123 a răspuns:

Snitelul de pui pane se face din piept de pui batut dat prin faina ou si pesmet in ordinea asta. Iar cand zici pui pane poate fi orice alta parte de pui(gen pulpe, aripi) data prin faina ou pesmet.

| badpanda a răspuns:

Cauta ceva cu chirie.