| cristisoru09 a întrebat:

Mai sunt bune de gatit ouale crude daca au stat 5 zile la temperatura camerei?
Cumva am uitat frigiderul scos din priza cand am plecat cateva zile :/

7 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Sparge-le. Daca nu au aspect si/sau miros ciudat sunt bune. In principiu ar trebui sa fie bune.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Se vede ca oule au ajuns putere economica in Ro rolling on the floor. Glumeam, da-le dq ca nu mai sunt bune. Nu-ti risca sanatatea.

| Samariteanul a răspuns:

Daca vrei sa ajungi la spital poti sa le mananci, dar mai bine punele deoparte.La aceea temperatura e cam greu sa fi ramas intacte si proaspete.(parerea mea)

| MateiT a răspuns:

Ouale de fapt nici nu trebuie sa stea la rece
Metoda sigura pentru a le verifica este sa le pui sub apa iar daca fundul oului se ridica mai mult de 45 de grade atunci e mai bine sa ai grija. Daca se ridica mai putin de 45 atunci probabil poti sa-l mananci, daca se ridica mai mult de 45 nu mai este bun. Cu cat trece timpul bula de aer din interiorul oului se mareste in volum, de aceea se ridica fundul oului
Chiar daca folosesti aceasta metoda e bine sa le mirosi/ gusti inainte de a le manca pentru a fi sigur.
Pofta buna!

| MateiT a răspuns (pentru MateiT):

M-am contrazis singur dar cred ca ai inteles ideea. sa nu se ridice mai mult de 45 : )

| vasile999 a răspuns:

Manancale daca nu raspunzi in 2 zile inseamna ca ai murit happy