| Denisse66 a întrebat:

Mama este plecata la oras si vreau s-o surprind cu ceva! Ma gandeam la o reteta simpla si fara sa ia "foc" casa! Vreau o reteta desert usor de pregatit si cu fructe daca gasitii! Urgent!

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Fa'i niste bomboane rafaello, uite aici reteta, sunt foarte usor de facut+ ca nu trebuie sa folosesti aragazul: http://www.google.ro/......http?/url

6 răspunsuri:
| hontapoc a răspuns:

Culinar.bzi.ro

| maria4567 a răspuns:

Iti trebuie:
fructe dupa preferinta si frisca la tub.
iei un castron acolo pui frisca din tub si fructele le tai cubulete si le adaugi peste frisca.frisca o pui in niste pahare si pe deasupra poti pune ciocoloata sau bombonele de decor. pofta buna! funda?

| Morenna10 a răspuns:

Tort cu fructe: blaturile poti sa le cumperi de la magazin, ai nevoie de 2 plicuri de crema, sau budinca, si poti sapui cate fructe vrei tu, in aprox 10 minute e gata, numa sa ai ce iti trebuie.
Salata de fructe: cumperi tot felul de fructe si le tai intr-un vas, si cel mai important e sa pui compot, ca sa imbine gusturile, de preferat e cel de ananas, dar cum vrei.
Clatite: inca nu am incercat dar cred ca poti sa pui fructe pe clatite, ar fi interesant. Sau poti folosi clatitele una peste altca ca sa iasa tot ca un tort.
Spuma: bati un albus de ou pana se ingroasa, adaugi zahar cat vrei, nu exagerat, si poti sa amesteti spuma cu fructe, la spuma de obicei foloseam capsuni sau visine, poti sa faci cu ce vrei
Nu trebuie sa dai foc la casa.Bafta:* Funda?big grin

| PussyMew a răspuns:

O salata de fructe. Poti folosi pentru inducire rom.
Daca vrei so surprinzi mai mult poti aranja o masa cu flori si cu diferite ornamente.
Sper ca ti-am fost de folos!

| FrancisAlbertSinatra a răspuns:

Striper si cred ca mamei tale o sa ii placa fructul cu care vine.