| DonarisDona a întrebat:

Mi-am bagat o rochie la spalat, era jumatate neagru si jumatate crem, iar partea crem s-a transformat in mov, posibil din cauza partii negre. Oare mai pot sa o fac la culoarea la care era?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, din pacate rochia este deja distrusa.
Ori o porti asa, ori o arunci.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu trebuia sa o speli tu la masină, trebuia dusa la nufarul unde cei de acolo o spalau cu procedee chimice si nu se deteriora, au migrat culorile bagînd o la masină, data viitoare intreaba la nufarul.

| Freya1 a răspuns:

Nu mai ai ce sa ii faci altadata ori mergi la curatat cu ele ori baga servetele din alea care nu permit hainelor sa se decoloreze in masina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea incerca cu inalbitor...dar nucred ca va merge

| BergerCipy a răspuns:

Nu data viitoare uitate la indicatile de spalare