| Ursulake a întrebat:

Mi-am pus un sticker cu bull pe laptop, dar in timp s-a jegarit tot tinand mana pe el, l-am pus mai jos de taste, acum l-am dezlipit si mi-a ramas lipiciul ala pe laptop. Cum sa il curat? ca nu reuresc rolling on the floor

2 răspunsuri:
| Tess a răspuns:

Salut. Ca și mai jos, uleiul de măsline poate ajuta, untul, sucul de lamâie, etc. O altă metodă este sa iei un cub de gheață și-l ții peste lipici să înghețe, dupa care îl deslipești fie cu o cârpă înmuiată în ulei ori unt/margarină (orice ulei e bun). Ai grijă să nu-l pătezi. Baftă.

| IoaNa1428Dmd a răspuns:

Cu ulei de măsline happy sau mai greu cu spirt. Dar cu uleiul de măsline iese 100%