| restinvogue a întrebat:

Mi-au rămas vreo 10 gălbenușuri dupa ce am făcut prăjituri, ce pot face cu ele sa nu le arunc?

5 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Tot prăjituri.

| Brizbriz a răspuns:

Cartofi prajiti
dupa ce ii prajesti, pui galbenusurile peste, si amesteci
YUMMMYYYY
insa, vezi ca e mancare grea, chiar foarte grea (te ingrasi, sa nu ai probleme de digestie, etc.)

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai le pui tot in prajituri. De ex budinca de vanilie se face cu 10 galbenusuri la 1 litru de lapte (cauta pe net o reteta). Sau un cozonac cu 10 galbenusuri la 1 kg de faina, ies 2 cozonaci si tocmai bine ca vine Pastele

| SharpEagle a răspuns:

Https://bucate-aromate.ro/......le-in-gat/

Sau le prajesti, le pui in apa fiarta si faci oua moldovenesti.

| FlorinPATRON a răspuns:

Le poti praji sa le mancanci sau le dai si tu la un caine pe strada sau la o persoanaja nevoiasa