| Mogiojojo a întrebat:

Mierea de mana (padure) este mai putin dulce decat mierea florala sau este la fel de dulce? Am citit ca ar trebui sa fie mai putin dulce dar am cumparat un borcan si mi se pare foarte dulce.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dulce si nu ajuta mai mult decat mierea de la noi, nici un studiu nu a demonstrat ca este mai eficienta decat orice alt tip de miere, mierea este buna inainte de face cardio ( la femei ) la barbati dupa ce face cardio, se asimiliseaza diferit carbo, mierea este foarta bogata in calori si zaharuri deci mare grija cu ia

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Scuze am inteles mierea de manuka, dar

| Catrice a răspuns:

Mierea e la fel, indiferent de 'sursa'. Modul de producție e același.

| AdelinaC a răspuns:

Mi s-a parut la fel de dulce. Daca cea cumparata e exagerat de dulce inseamna ca e contrafacuta

| Vacarescu_Adi_1975 a răspuns:

Daca la gust e mai buna nu e mai buna