| iamaprincess a întrebat:

Neata TPU! Am o curiozitate care ma framanta de ceva timp:-s in curand voi merge cu familia o saptamana cu cortul si acolo vom manca zilnic mancare facuta pe gratar(eu mananc numai piept de pui), am auzit ca daca mananci des mancare de asta iti creste foarte mult colesterolul, e adevarat sau din contra aceasta mancare e recomandata?
fundita:X

Răspuns Câştigător
| katala a răspuns:

Eronat! Carnea pregatita pe gratar este recomandata chiar si celor care au probleme cu colesterolul. Cu atat mai mult pieptul de pui si carnea de vita!
Pofta buna!

3 răspunsuri:
| claudiea79 a răspuns:

Pieptuldepui este sanatos nu are grasime daca nu ii pui mult uleinu ai colesterol maninca salate cu otet sau lamiie si delikat sau fructe.

| ATHOS a răspuns:

Draga printesa, iata raspunsul meu : traieste din plin acea saptamana si nu-ti face probleme de nici un fel. Uita de tot si de toate. Chiar si de TPU! Peste ani iti vei aminti cu o placere fantastica de aceasta vacanta cu cortul.
Si nca ceva frumoasa printesa : ma poti lua si pe mine acolo, ma pot multumi si cu oscioare. Doar sa ma pot bucura de natura!
Sa ai o vacanta minunata!

| bubiko_8310 a răspuns:

Nustiu ce sa zic, daca stai o saptamana de 3 ori poti manca gratar si in primele zile mananca niste conserve. Aprop poti sa iti faci cartofi la gratar laughing. Depinde cati ani ai. Dar stai linistita vei supravietui. happyTi se mareste colesterolul daca mananci in continuu gratar si nu prea e de recomandat.