Întrebare recomandată | Adrian1331 a întrebat:

Niste idei de salate cu putine calorii?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poţi improviza diverse salate uşoare şi delicioase din roşii, castraveţi, varză, ciuperci, ardei graşi, iuţi, ceapă, dovlecei cruzi, morcovi, salată verde, roşie, mentă, pătrunjel, măsline, lămâie, avocado... în funcţie de ce ai şi de poftele tale de moment.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu salatele ingrasa, ci ceea ce manaci langa salate!

| CleanHeart a răspuns:

Salata de peste, masline, bucatele de branza, porumb, rosii, castraveti si putin ulei de masline

| AnoAnonima0 a răspuns:

Salata verde și salata de roșii.

| NoLongerInUse a răspuns:

Mie imi place mult salata de varza si nu are multe calorii (din cate stiu). Majoritatea salatelor din legume (sunt si unele care contin branza, cascaval, carne) sunt sanatoase si nu contin multe calorii.

| Daria1998 a răspuns:

Pentru o salata cu putine calorii trebuie sa ai in vedere ca nu trebuie sa alegi alimente uleioase si bogate in carbohidrati. Iti recomand o salata de rosii cu varza, sau o salata cu fasole, ton si rosii, sau o salata de varza simpla cu putin otet si piper si sare, sau o salata orientala in care sa pui cartofi fierti, salata verde, masline, ceapa si fara maioneza. Toate sunt gustoase si ti le recomand.

Sper ca te-am putut ajuta si multa bafta!

| mistervc004 a răspuns:

Salata cu:
-Spanac
-Rosii
-Castraveti
-Porumb
-Cartofi Dulci
-Mozarella
-Dressing
-Iaurt
-Lamaie

| Rebrisorean_Denisa_1986 a răspuns:

La asta sunt expertă!
1.salata cu roşii şi castraveţi(poti adauga putina sare, pentru gust)

2. gogoşari cu roşii şi castraveți

3.salata de roşii cu ceapa feliata

Succes!