| MariaVol a întrebat:

Nu stiu cum, dar m-am pricopsit cu niste molii. Cum pot scapa de ele? Naftalina, stiu si acele pliculete de la raid, dar mai sunt si alte metode?

2 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

La naftalina si "acele pliculete" (tot cu naftalina) au devenit imune. Trebuie scos si scuturat tot. Curatat locul. Vezi sa nu ramana vreo una prin haine/covoare de lana. Ca-si fac cuib si distrug tot.

| PuiuCristina a răspuns:

Salut,

Eu folosesc in dulap niste pastile din lemn natural care miros frumos si pentru molii e respingator

Se pune intre haine si nu mai ai probleme cu ele

https://www.abouthome.ro/catalog/anti-molii-60