| Nelucojoc a întrebat:

O branza telemea fabricata "natural", fara conservanti si aditivi, nu proaspata, dar relativ putin maturata, dupa 3 zile de stat intr-o cutie etansa in portbagaj, oare mai e buna de mancat? Nu pare sa aiba nimic, doar a lasat inca niste apa si s-a micsorat putin... Nu e gluma, chiar as aprecia parerea cuiva cu experienta...

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e sarata, tine.
Dar nu in calduri prea mari.
Eu stiu ca lactatele dau semne clare cand sunt stricate: mucegai, miros urat, gust amar sau acru (otetit).
Cred ca poate fi mancata, daca arata bine si e buna la gust.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Conservantii au si ei rolul lor, ajuta sa nu se strice produsele. Eu una as zice pas. Daca stii ca nu esti sensibil cu stomacul, mananca.

| trophin a răspuns:

E zer, Ce a lăsat. La căldură nu prea mai merge, trei zile. Spala, taie marginile, vezi cum e interior. Nu e brânză frantz...

| Willis a răspuns:

Dacă miroase la fel cum era când ai luat-o, ar fi bună.
O speli sau tai părțile exterioare să fie fără suprafețe dubioase.