| PringAloe a întrebat:

Pisicii urineaza pe peretii casei si lasa urme pe vopsea plus mai si miroase urat, ce pot face? Se curata si greu

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da cu otet. Pa`rtea proasta este ca nu dureaza mult mirosul otetului. Pisicilor nu le place mirosul de otet. Deasemenea ceapa rasa. Apoi este o solutie (n-am incercat-o):
Ulei de lamaie - 10 picaturi;
Ulei de rozmarin - 20 de picături;
Apa - 1L.
Mai citeste si aici: http://bit.ly/2JjgZwm

| anonimg a răspuns:

O duci la un centru de animale; că nu știu dacă o poți dresa în privința aceasta.

| SilentRain a răspuns:

Pune nispi undeva afara

| Sonia822 a răspuns:

Dai cu otet si pe perete, si pe sisica, atunci cand se pisa. Pui otet cu apa in pulverzator, si o ourmresti, s o stropesti cu cateva fass-uri. Sa nu dai in ochi!

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Eh, s-au trezit din amorțeală.
Eu am pățit-o mai rău. Venise lângă mine - mă miram, nu-i prea plăcea să se joace- da' nesimțitu' avea un plan.
Sare în brațele mele şi de cuibareşte. Adoarme după câteva mângâieli. După o oră - mi-a fost milă să-l trezesc- il iau uşor jos şi-l pun pe covor. Apoi simt un miros ciudat, pregnant. Mă uit la el, el se uită la mine, mă uit la pantaloni, mă uit la el, el se uită la mine : mândru era.
Revenind la întrebarea ta, după isprava asta, primăvara o face afară, unde şi-a găsit un culcuş in podul vechi, printre nişte paie şi haine aruncate acolo "de când lumea"