| 1hellotpu1 a întrebat:

Poate muri un om de la artificii daca celalalt om arunca in el? Apropo, un An Nou fericit! (vecinii dau violent cu artificii :/)

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

La multi ani!
O vecina de-a mea a avut ghinionul sa ajunga la urgente, si a fost destul de departe de locul in care se tragea.
Te poti trezi cu mici arsuri eventual, in locul in care te ating, dar asta mai rar.
Mai degraba iti pot afecta vederea daca "aterizeaza" in prejma fetei - temporar sau definitiv (partial sau in totalitate), in functie de cat sunt de puternice.

3 răspunsuri:
| Cosimo11 a răspuns:

Nu ai idee ce am patit eu anul trecut.Am pus o cutie cu artificii si haba nu am cum a cazut si toate au sarit in diferite directii.M am simtit ca la razboi nu stiam efectiv pe unde sa mai fug ca mai era si gardul in spatele meu.Am avut si poarta deschisa a intrat una pe poarta era sa imi omoare cainele, in orice caz a ramas cu traume.A fost cel mai frumos revelion chair daca au trecut 5 6 focuri pe langa mine.O dovada clara ca Dumnezeu exista

| darrio2007 a răspuns (pentru Cosimo11):

Stai mai mult pe langa el, că a doua oară nu se stie. Ha, ha!